تبلیغات محیطی، خرید های بیلبوردی

تبلیغات محیطی، خرید های بیلبوردی

1280 670 ریحانه یزدانی

 

خیابان ها و اتوبان ها پر از بیلبورد ها و تابلوهای رنگارنگی هستند که دست تکان می دهند و از شما می خواهند به آنها توجه کنید. بدنه ی اتوبوس ها و پل های هوایی، استندهای پیاده روها، لامپ های نئونی، تلویزیون های شهری، دیوار فروشگاه ها و… همگی ابزاری برای جلب توجه شما هستند و به محض اینکه از خانه خارج شدید شما را در معرض انبوه کالاها و خدمات قرار می دهند. از بین همه ی تبلیغاتی که شما را جذب خود می کنند، تبلیغی موثرتر است که خلاقانه باشد و شما را مجبور کند به آنچه می بینید فکرکنید.

هر چیزی که خارج از خانه می بینید و نمی توانید آن را نادیده بگیرید، هرایده ای که شما را به حل معما دعوت می کند درحالیکه خود برنده ی این چالش است، تبلیغات محیطی نام دارد.

تبلیغات  محیطی رفتار شما را نسبت به یک محصول تغییر می دهند و باعث می شوند وقتی به یک فروشگاه مراجعه می کنید پیش زمینه ای ذهنی داشته باشید که شما را حداقل به سمت بازدید از آن محصول سوق دهد.

مزایا

تبلیغات محیطی ذهن بیننده را با کالا و خدمات شما درگیر می کند و برای مدتی نسبتا طولانی تصویری از برند شما در گوشه ی ذهن مخاطب جا می گذارد و تبدیل به آشنایی می شود که نشناخته در ذهن مانده است. یکی از پیامدهای جالبی که تبلیغات محیطی در بسیاری از موارد منجر به آن می شود این است که تبلیغ شما از طریق تبلیغ محیطی تبدیل به تبلیغات دهان به دهان می شود.

این به این معنی است که خلاقیت و ایده ی به کار رفته در تبلیغ شما ممکن است به پیشنهاد خرید در روابط روزانه ی مشتری هایتان و یا کسی که هیچ شناختی از برند شما ندارد، تبدیل شود. امروزه برندها سعی می کنند به هر قیمتی که شده حتی با استفاده از سلبریتی های پرطرفدار و پر زرق و برق بخشی ازسبد خرید مشتریان را تصاحب کنند و با معرفی کالا و خدماتی که دارند، فروش خود را افزایش دهند اما برگ برنده در جذب مشتری، ارائه ی ایده ی خلاقانه ای ست که حتی با هزینه ای نه چندان زیاد، مخاطب را درگیر کرده و وادار به واکنش می کند. واکنشی که در نهایت به خرید او منجر شده و یا دست کم برند شما را تبدیل به بیلبوردی می کند که در شرق شهر نصب شده اما نام آن در صحبت های روزانه ی ساکنین غرب شنیده می شود.

معایب

تبلیغات محیطی خلاقانه به یکباره ذهن مشتری را می بلعند و نام برند را همچون خون جدیدی در رگهای جیب او تزریق می کنند اما معایبی دارند که باعث می شود مشتریان محدود خود را داشته باشند. هزینه ی این تبلیغات خصوصا در قالب بیلبوردهای بزرگ در اتوبانها و جاده های پر تردد به قدری سنگین است که برندهای کوچک را دفع می کند. گذشته از این برندهایی که از این روش استفاده می کنند باید به قدری قدرتمند باشند که درصورت مواجهه با اقبال عمومی بتوانند از عهده ی آن برآمده و مشتریان خود را جذب کنند. البته که باید برای انجام مراحل قانونی یک جفت کفش آهنی برای خود تهیه کنند.

بهترین ابزار ها و مکان های تبلیغ

هنگامی که با انتخاب یکی از ابزارهای رسانه ای محیطی مانند بیلبورد، استندها، تلویزیون های تبلیغ شهری، استیکرنویسی، دیوارنویسی، سفارش بدنه ی اتوبوس ها و پل های هوایی و حتی عروسک های تن پوش، قصد تبلیغ محیطی برند خود را داشتید سعی کنید با انتخاب یک مکان مناسب برای تبلیغ، مانند اتوبان های بین شهری، عوارضی، ایستگاه های اتوبوس، پایانه های مسافربری، راه آهن، فرودگاه، پمپ بنزین، مراکز خرید، میادین ورزشی و … تاثیر تبلیغتان را چندین برابر کنید.

 

نقش تبلیغات محیطی در جامعه

تبلیغات محیطی در حوزه ی گرافیک محیطی جا میگیرد و نقش مهمی در ظاهر شهرها و جاده ها و ارتقای فرهنگ جوامع دارد. تبلیغات محیطی وظیفه دارند پیام های تبلیغاتی را راحت تر منتقل کرده و در میدان دید مردم قرار دهند و گاهی ممکن است در روش زندگی و زیست مردم یک منطقه تاثیر داشته باشند. بنابراین میتوان از آنها در جهت بهبود وضعیت جوامع و آموزش برخی نکات استفاده کرد و یا برعکس، پیام های نامناسب و شیوه های نادرست رفتاری را به بینندگان منتقل کرد.